zapraszamy_na_wystawe_!.
Dodano: 10 lis 2022 | Aktualizacja: 10 lis 2022 10:42:16 Architekci po godzinach

Zapraszamy na wystawę !

               Powstał nowy punkt na mapie wystawienniczej sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

 Galeria " INSPIRO HOME" przy ul. Kobylogórskiej 21. INSPIRO HOME Salon Meblowy połączył ofertę artykułów wyposażenia wnętrz z ofertą wystawiennictwa sztuki.

          7 listopada 2022r. została otwarta pierwsza wystawa w nowej Galerii. To Malarstwo Elwiry Tarkowskiej, gorzowianki od urodzenia, która wróciła do malarstwa po 40 latach pracy zawodowej architekta. Co ciekawe INSPIRO HOME znajduje się naprzeciwko Szkoły Podstawowej Nr 4, która była jej pierwszą szkołą, ponieważ mieszkała i wychowała się w tej dzielnicy miasta (Zakanale).

           Elwira Tarkowska prezentowała już swoje Malarstwo (zmierzające w kierunku abstrakcji, z wstawkami gorzowskich akcentów) w kilku punktach miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Wychodzi jednak z założenia, że trzeba wychodzić z ofertą prezentacji sztuki jak najbliżej mieszkańców. Autorka w swej twórczości promuje hasło „Czym skorupka za młodu nasiąknie….tym na starość trąci”.  Do obejrzenia wystawy już zostały zaproszone dzieci z sąsiedniego Przedszkola Nr 4 i Szkoły Podstawowej NR 4. Również uczniowie Liceum Plastycznego przy ul. Warszawskiej. Oferta jest jednak dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest to kolejne doświadczenie w promowaniu sztuki - połączenie wyposażenia użytkowego lokali ze sztuką. Prezentowane jest prawie 70 obrazów pojedynczych (pojedynczych i w zestawach dyptyków i tryptyków).

 

Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia salonu. Czyli będzie to najdłużej otwarta w tygodniu galeria wystawiennicza w Gorzowie Wielkopolskim.

poniedziałek - piątek: godz. 10.00-18.00

sobota: godz. 10.00 do 15.00.

Relacja z otwarcia wystawy i przegląd ekspozycji jest zamieszczony na portalach społecznościowych, najprościej Facebook: Malarstwo Elwira Tarkowska oraz INSPIRO HOME https://www.facebook.com/elwiratarkowskamalarstwo/?__cft__[0]=AZVhv8I7lu6VDOd_BJgwYxbxwhKS9NsYH-s5sIwcEBLDKeC_jLZc0yw9q-HI5sPcaJWSRBdYkBxPjAfLz5lo1NpvGtQX8a6iM9Zv-NeQpHXIXzekg_e4rQvyYd9fOTZ6Pnz58WSOnkrtfNaA_TgBKenwFvny4uCa9ZkxkqioBqohGYLx_bUnoU-ur5I8tcvIEGA&__tn__=-UC%2CP-R.

Obrazy znalazły się w ciekawym wnętrzu i warto wybrać się je obejrzeć, nawet jeśli już ktoś widział je na innych gorzowskich wystawach, bo tu zupełnie inny klimat.

Dla zmotoryzowanych spory parking przy salonie, dla niezmotoryzowanych dojazd autobusami 100 i 103, przystanek Szkoła Podstawowa Nr 4.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Ta strona korzysta z plików cookies oraz technologii local storage, w celu podniesienia komfortu użytkownia strony. Szczegóły znajedziesz w naszej polityce prywatności oraz w informacji o sposobie przetwarzania danych osobowych (RODO).
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z tej strony wyrażasz na to zgodę.